Czerwona Mandarynka

Zapach: cytrusowy

Kolor: ciemnożółty, pomarańczowy

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do włosów

Działanie: uspokajające, relaksujące, przeciwskurczowe, antyseptyczne, poprawiające apetyt, pielęgnacyjne, poprawia krążenie krwi grzybobójcze, bakteriobójcze.

Pochodzenie surowca: Argentyna

Zamów

Opis

Innosil przedstawia 100% naturalny mandarynkowy (czerwony) olejek eteryczny z linii Essential Oil. Owoc został nazwany mandaryńskim, ponieważ kiedyś był tradycyjnym prezentem dla mandarynów w Chinach. Nasze mandarynki są dziko zbierane, a następnie fizycznie wyciskane ze skórki, aby uzyskać ciemnopomarańczowy (prawie czerwony) olejek cytrusowy. Stosowany głównie w świecie perfum i perfum, olejek ten jest świetnym egzotycznym składnikiem cytrusowym, zapewniającym również funkcje; ten olej może pomóc w usuwaniu tłustej skóry, olej może usunąć olej. Dobry do kremów do twarzy, maseczek, ale także do zapachowych kremów do ciała. Lubimy określać ten olej jako olejek „tonizujący” ciało. Nasz produkt można z powodzeniem wykorzystać do tworzenia własnych kombinacji. Szczególnie polecamy łączenie go z innymi olejkami eterycznymi, takimi jak lawendowy, cynamonowy, szałwiowy oraz z innymi cytrusami.

Mandarynkowy olejek eteryczny można wykorzystać zarówno w domowych jak i profesjonalnych dyfuzorach parowych. Świetnie sprawdzi się on w urządzeniach ultradźwiękowych. Nasz olejek możesz wykorzystać także do przygotowania domowych odświeżaczy powietrza różnych typów. Ponadto, olejki eteryczne możesz wykorzystać także do przygotowywania domowej roboty świeczek czy wosków. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Możesz wykorzystać je w kominku zapachowym lub po prostu skropić delikatnie pościele (w rozcieńczeniu z wodą). Olejki świetnie sprawdzą się także jako dodatek zapachowy do filtra w odkurzaczach lub do przygotowania patyczków zapachowych. Możesz także skropić olejkiem bawełniany wacik i umieścić go w szafie – twoje ubrania będą pachniały tak jak sobie tego życzysz. A może wolisz wykorzystać je do przygotowania domowej roboty odświeżacza powietrza do samochodu? Sprawdzą się świetnie! Kilka kropel olejku eterycznego zupełnie zniweluje niechciane zapachy, np. w koszu na śmieci lub w butach. Olejki możesz dodać także do prania i nadać ubraniom pożądany zapach. Eksperymentuj i ciesz się z rezultatów. Olejki eteryczne mają także szereg innych właściwości, specyficznych do każdego z nich – niektóre odstraszają owady, inne świetnie sprawdzają się w kosmetykach.

Olejek mandarynkowy wykazuje wyjątkowo łagodne działanie, dzięki czemu uznawany jest za najbardziej przyjazny dla matki i dziecka spośród wszystkich olejków eterycznych. Może być on stosowany nawet przez kobiety ciężarne, ważne jednak w ich przypadku jest – jak z każdym produktem leczniczym – zachowanie umiaru oraz przestrzeganie zaleceń lekarza albo farmaceuty. Zmiana równowagi hormonalnej spowodowana przez ciążę może prowadzić do wahań nastroju, natomiast olejek eteryczny mandarynkowy pomaga je zredukować. Wydatnie ogranicza on też poranne nudności, które często mają miejsce podczas pierwszych miesięcy ciąży. W dodatku, jeśli jest prawidłowo używany, koi nerwy i pozwala się zrelaksować, co jest szczególnie mocno odczuwalne właśnie przez ciężarne kobiety. Bardzo mocno olejek ten ułatwia również zasypianie.

Twórz własne kombinacje i baw się zapachami. Spraw by Twój dom lub biuro pachniały tak jak sobie życzysz. Już dzisiaj wyrusz w niesamowitą przygodę po świecie zapachów i spraw by powietrze, które Cię otacza było niepowtarzalne.

  • Odpowiedni dla wegan.
  • Nie pochodzi ani nie zawiera żadnych składników glutenu.
  • Nie był testowany na zwierzętach w celach kosmetycznych przez lub w imieniu firmy

Produkty Innosil Essential Oil są produktami najwyższej jakości. Deklarujemy, że owoce, z których powstaje nasz olejek pochodzą z Argentyny.

Zalecane stężenie: 2%.
Pojemność: 10 ml oraz na zamówienie inne pojemności

INCI: CITRUS NOBILIS PEEL
CAS NUMBER: 84929-38-4
EINECS NUMBER: 284-521-0

Stosowanie

Olejek z czerwonej mandarynki można stosować w różny sposób – do kąpieli (6-7 kropli do wanny), do masażu (4-5 kropli w połączeniu z olejkiem do masażu) czy do aromatyzacji powietrza – do nawilżaczy powietrza czy kominków aromatycznych.

Sposób przechowywania

Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od ciepła i słońca.

Przeciwwskazania

Pamiętaj jednak, że 100% olejki eteryczne nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji, stosuj je zawsze rozcieńczone!

Może podrażniać skórę wrażliwą. Nie zaleca się prowadzić pojazdu po zastosowaniu olejku ze względu na jego działanie uspokajające. Nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i dzieci.

Należy też pamiętać, że używanie olejków eterycznych nie zastąpi porady lekarza i leczenia farmakologicznego.

Produkty powiązane