Grejpfrut

Zapach: cytrusowy

Kolor: bezbarwny, ciemnożółty

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, w kompresach

Działanie: pielęgnujące włosy tłuste (reguluje pracę gruczołów skóry głowy), uspokajające, relaksujące, poprawa jakości snu, antydepresyjne, antyoksydacyjne, ujędrniające skórę, poprawia przemianę materii.

Pochodzenie surowca: USA

Zamów

Opis

Innosil przedstawia 100% naturalny grejpfrutowy olejek eteryczny z linii Essential Oil. Wszyscy znamy ten owoc, pełen dobroci, pełen witaminy C, jest super olejkiem eterycznym, który nie tylko zapewnia zapach, ale i smak. Fizycznie odciągamy ten olej ze skórki grejpfruta, aby dostarczyć bardzo naturalny olejek eteryczny. Słodki cytrusowy aromat i wysoka zawartość limonenu (ok. 99%), jest świetny do zwalczania wyprysków i redukcji sebum zalegającego na skórze. TAK, odpowiedni olejek może usunąć tłustą skórę. Lubimy łączyć to z innymi olejkami eterycznymi, takimi jak cytryna lub limonka, aby dostarczyć wspaniały wybuch cytrusów. Nasz produkt można z powodzeniem wykorzystać do tworzenia własnych kombinacji.

Grejpfrutowy olejek eteryczny wykorzystać zarówno w domowych jak i profesjonalnych dyfuzorach parowych. Świetnie sprawdzi się on w urządzeniach ultradźwiękowych. Nasz olejek możesz wykorzystać także do przygotowania domowych odświeżaczy powietrza różnych typów. Ponadto, olejki eteryczne możesz wykorzystać także do przygotowywania domowej roboty świeczek czy wosków. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Możesz wykorzystać je w kominku zapachowym lub po prostu skropić delikatnie pościele (w rozcieńczeniu z wodą). Olejki świetnie sprawdzą się także jako dodatek zapachowy do filtra w odkurzaczach lub do przygotowania patyczków zapachowych. Możesz także skropić olejkiem bawełniany wacik i umieścić go w szafie – twoje ubrania będą pachniały tak jak sobie tego życzysz. A może wolisz wykorzystać je do przygotowania domowej roboty odświeżacza powietrza do samochodu? Sprawdzą się świetnie! Kilka kropel olejku eterycznego zupełnie zniweluje niechciane zapachy, np. w koszu na śmieci lub w butach. Olejki możesz dodać także do prania i nadać ubraniom pożądany zapach. Eksperymentuj i ciesz się z rezultatów. Olejki eteryczne mają także szereg innych właściwości, specyficznych do każdego z nich – niektóre odstraszają owady, inne świetnie sprawdzają się w kosmetykach.

Olejek z grejpfruta posiada właściwości m.in. w zakresie odchudzania. W jego składzie obecne są flawonoidy, limonen, kadinen, geraniol, liczne witaminy i składniki mineralne. Substancje zapachowe znajdujące się w tym olejku przyczyniają się do zmniejszenia apetytu i chęci na podjadanie pomiędzy posiłkami. Opisywany produkt pobudza przemianę materii i przyspiesza spalanie tłuszczu. Do pozbycia się zbędnych kilogramów przyczynia się też pomoc w usunięciu nadmiaru wody z organizmu. Jego systematyczne stosowanie pozytywnie wpływa na trawienie i na perystaltykę jelit.

Twórz własne kombinacje i baw się zapachami. Spraw by Twój dom lub biuro pachniały tak jak sobie życzysz. Już dzisiaj wyrusz w niesamowitą przygodę po świecie zapachów i spraw by powietrze, które Cię otacza było niepowtarzalne.

  • Odpowiedni dla wegan.
  • Nie pochodzi ani nie zawiera żadnych składników glutenu.
  • Nie był testowany na zwierzętach w celach kosmetycznych przez lub w imieniu firmy

Produkty Innosil Essential Oil są produktami najwyższej jakości. Deklarujemy, że owoce, z których powstaje nasz olejek pochodzą z USA.

Zalecane stężenie: 2%.
Pojemność: 10 ml oraz na zamówienie inne pojemności

INCI: CITRUS PARADISI PEEL
CAS NUMBER: 8016-20-4
EINECS NUMBER: 289-904-6

Stosowanie

Olejek z grejpfruta można stosować w różny sposób – do kąpieli (4-5 kropli do wanny), do masażu (4-5 kropli w połączeniu z olejkiem do masażu) czy do aromatyzacji powietrza – do nawilżaczy powietrza czy kominków aromatycznych.

Sposób przechowywania

Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od ciepła i słońca.

Przeciwwskazania

Może podrażniać skórę wrażliwą. Nie zaleca się prowadzić pojazdu po zastosowaniu olejku ze względu na jego działanie uspokajające. Nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i dzieci.

Należy też pamiętać, że używanie olejków eterycznych nie zastąpi porady lekarza i leczenia farmakologicznego.

Pamiętaj jednak, że 100% olejki eteryczne nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji, stosuj je zawsze rozcieńczone!

Produkty powiązane