Geranium Egipskie

Zapach: kwiatowy, różany, słodki

Kolor: brązowożółty zielonożółty

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, w kompresach

Działanie: łagodzi objawy menstruacji i menopauzy, poprawiające nastrój, relaksujące, wyciszające, przeciwtrądzikowe, regulujące krążenie krwi, symulujące układ krwionośny i limfatyczny, stymulujące estrogeny

Pochodzenie surowca: Egipt

Zamów

Opis

Innosil przedstawia 100% naturalny olejek eteryczny z geranium egipskim z linii Essential Oil. Uprawiany i destylowany w Egipcie olejek ma piękny różany zapach. Jeśli szukasz kwiatowego aromatu – właśnie go znalazłeś. Liście, łodygi i kwiaty rośliny są poddawane procesowi destylacji z parą wodną, co pozwala na uzyskanie najczystszego i jakościowego olejku eterycznego. Egipskie geranium to nieodłączny składnik wielu kompozycji perfumowych. Nasz produkt można z powodzeniem wykorzystać do tworzenia własnych kombinacji. Szczególnie polecamy łączenie go z innymi olejkami eterycznymi, takimi jak jaśmin i drzewo sandałowe.

Produkty Innosil Essential Oil są produktami najwyższej jakości. Deklarujemy, że nasz olejek został wyprodukowany w Egipcie, metodą destylacji z parą wodną.

  • Odpowiedni dla wegan.
  • Nie pochodzi ani nie zawiera żadnych składników glutenu.
  • Nie był testowany na zwierzętach w celach kosmetycznych przez lub w imieniu firmy

Zalecane stężenie: 2%.
Pojemność: 10 ml oraz na zamówienie inne pojemności

INCI: Pelargonium Graveolens Flower
CAS NUMBER: 8000-46-2
EINECS NUMBER: 290-140-0

Stosowanie

Olejek z geranium można stosować w różny sposób – do kąpieli (4-6 kropli do wanny), do masażu (2-3 krople w połączeniu z olejkiem do masażu) czy do aromatyzacji powietrza – do nawilżaczy powietrza czy kominków aromatycznych. Każdorazowo jednak stosuje się go tylko zewnętrznie, niewskazany jest do stosowania wewnętrznego.

Sposób przechowywania

Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od ciepła i słońca.

Przeciwwskazania

Może podrażniać skórę wrażliwą. Nie zaleca się prowadzić pojazdu po zastosowaniu olejku ze względu na jego działanie uspokajające. Nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i dzieci.

Geraniowy olejek eteryczny czy też leczniczy nie powinien być stosowany w okresie brania leków antykoncepcyjnych, dlatego że ma on działanie stymulujące estrogeny (kobiece hormony płciowe). Także nie zaleca się stosowania go u dzieci – przede wszystkim tych, które nie skończyły jeszcze 6. roku życia. Należy też pamiętać, że używanie olejków eterycznych nie zastąpi porady lekarza i leczenia farmakologicznego.

Produkty powiązane